Správna strava večera

Správna strava večera
Prečítajte si článok:
Obéd-dlja-pohudenija-otzyvy

Správna strava večera: je lepšie jesť obed

Dôležitú úlohu hrá pravou diétne večeru, alebo skôr potraviny, ktoré ľudia konzumujú v tomto okamihu. To je dôvod, prečo odborníci na výživu odporúčame zvoliť niektoré potraviny, ktoré urýchľujú odbúravanie tukov.

Správne jedlo diéta: Záleží na tom ^

Málokto vie, že v období od 11. do 15.00 hodiny začne aktívny proces výroby určitých enzýmov v ľudskom tele: urýchľujú spracovanie a uľahčuje trávenie, takže v tomto okamihu sa telo viac ako inokedy potrebuje energiu, ktorú možno získať len z potravy.

Mnoho ľudí sa pýta, či je potrebné, aby schudnúť večeru? Je dôležité si ujasniť jednu vec: ak je potravina nedosahuje žalúdok v pridelenom čase, metabolizmus sa spomaľuje, pretože telo je nútený obmedziť výdaj energie. Tiež systematické porušovanie jedla k jedlu ryžu "zarobiť" vred alebo gastritídu, a tak obed je potrebné pre správne chudnutie.

Aká by mala byť správna večera

Správne jedlo na chudnutie by mal obsahovať misku obsahujúci nasledujúce zložky:

  • Pomalé sacharidy, ktoré doplnia zásoby energie rýchlo uspokojiť vašu chuť k jedlu. Obsiahnuté v obilí, zeleniny, ovocia, cestoviny z tvrdej pšenice, tselnodernovom chleba a otruby;
  • Proteíny: posilnenie svalov, vytvára pocit sýtosti, znižuje chuť na sladké. Môžete variť pečené alebo varené mäso alebo ryby, jesť syr alebo varené vajcia;
  • Fiber: čistí črevá, urýchľuje látkovú výmenu. Je prevažne prítomná v ovocí a zelenine.

Sú to práve tieto produkty sú základom správnej výživy v popoludňajších hodinách, pretože majú na tele má len pozitívny dopad.

Čo jesť na obed, ako schudnúť: zoznam potravín a receptov *

Obéd-dlja-pohudenija-recepty

Správna strava večera: recenzia, recepty

Čo môžete jesť obed na chudnutie

Najvhodnejšou a bohatá jedlá na večeru sú považované za nízkotučné polievky a polievky, šaláty, zelenina, varené cestoviny, varené chudé mäso alebo dusené, pečené ryby, huby, morské plody.

Nemožno jesť tuku a kalórií potravy spomaľujú metabolizmus, okrem toho, napríklad mäso s vysokým obsahom tuku (bravčové alebo jahňacie) môže vyvolať procesy hnitia v čreve.

Najcennejšie večera diéta: Menu

Ak chcete plne uspokojiť potrebu organizmu po energii, večeri možno pripraviť nasledujúce pokrmy:

  • Polievková zelenina (šošovica, zeler alebo brokolica);
  • Zeleninový šalát: musí len natankovať s citrónovou šťavou alebo olivový olej;
  • 150 g pečené chudé rybie mäso alebo rovnaká;
  • Čaj, džús alebo ovocné šťavy bez cukru.

chudnutie brucha Obed

Tí, ktorí chcú odstrániť prebytočný tuk v oblasti brucha, je odporúčané, aby sa zameriavajú na zelenine, a obmedziť kalorický jedlo 200-300 kalórií. Príklad správne jedlo pre chudnutie:

  • 150 g šalátovej zeleniny;
  • 2 parné rezne;
  • Káva alebo čaj bez pridaného cukru.

Správne obed v práci

Vo väčšine prípadov, ľudia dávajú prednosť jedlu pre prácu v kaviarni alebo reštaurácii, ale v takých inštitúciách často ponúkajú vysoko kalorické a škodlivé potraviny. Môžu to byť aj jednoduché šaláty, a tu je všetko o vyplnenie: spravidla pre tento účel, mastné alebo korenené omáčky, ktoré neprinášajú zdravie a postavu k ničomu. Čo môže nahradiť obed v kancelárii na chudnutie:

  • Je dobré mať v tejto dobe teplých jedál: aj keď si ich objednať stravovanie, je nepravdepodobné, že by vysoko kalorické, pretože sa pripravujú zo štandardnej sady produktov. Jedinými výnimkami sú polievky na mastné mäsový vývar: mali by byť upustené;
  • Namiesto toho, jesť jogurt, čokoládu alebo sladkosti, to je najlepšie jesť ovocie alebo plody, ak si nemôže plne stolovať.

Ľahký obed chudnutie

Ako všeobecné pravidlo platí, že je potrebné pre ľahký obed tam pre ľudí, ktorí chcú schudnúť. Stojí za to si uvedomiť, že môžete jesť nejaké nízkokalorické potraviny, ale v obmedzenom počte, aby malý pocit hladu po jedle. Zo stravy by mali vylúčiť múčne výrobky, sladkosti, tučné jedlá a mäsa - vytvára pocit ťažoby v žalúdku, rovnako ako prispievajú k nárastu telesnej hmotnosti.

Vzorka menu:

  • Kúsok vareného mäsa so zeleninou;
  • Zeleninový šalát so zelerom;
  • Akýkoľvek nápoj bez cukru.

Užitočné jedlo pre chudnutie

Pre tých, ktorí chcú aktivovať metabolizmus, je potrebné použiť potraviny s vysokým obsahom vlákniny. Medzi ne patria nasledujúce:

  • kapusta;
  • mrkva;
  • repa;
  • brokolica;
  • špenát;
  • cukety;
  • avokádo;
  • jablká;
  • Melóny a broskyne;
  • sušené ovocie;
  • Bran.

Zdravý obed diéta: recepty

Recept polievka so zelerom:

  • Shinkuem kapustu, nakrájame papriky, zeler, cibuľa, paradajky;
  • Rozložíme do a naplňte misku s vodou;
  • Soľ, varíme do mäkka.

Recept kurča diéta:

  • Rezané cibuľové krúžky, nakrájame na kúsky kuracieho mäsa;
  • Rozširujeme všetky panvice, posypeme brúsené cesnakom a prírodného korenia;
  • Naplňte ju sójovou omáčkou, uhorkou priamo v panve 2:00;
  • Pridajte vodu a dusíme.

Recept na zeleninový šalát s plodmi mora:

  • Variť krevety a jasný;
  • Shred hlávkový šalát, paradajky, premiešajte všetko dohromady s krevetami;
  • Oblečený s olivovým olejom, tlakom, citrónovou šťavou, soľou a korením.

Tiež odporúčame, aby ste si prečítali článok Správne raňajky pre chudnutie.

Správna strava večera: recenzie a odporúčania odborníkov na výživu ^

Premýšľal: "Čo je na večeru na chudnutie", je potrebné vziať do úvahy niektoré dôležité detaily:

  • Produkty by mali obsahovať čo najmenej kalórií a živočíšnych tukov;
  • Je potrebné plne vyvážiť svoj jedálniček: iba proteínové potraviny, nemôže jesť, alebo naopak - len sacharidy, s výnimkou pri použití určitej stravy.

Aby sa zabránilo prejedaniu v čase obeda, na výživu odporúčajú jesť malé porcie (150-200 g), rovnako ako jesť jedlo 4-5x denne: bolo by zníženie hmotnosti v dôsledku spustenia metabolizmus.

Perfektné jedlo pre chudnutie: recenzia

Alina, 34 rokov:

"Snažil som sa jesť obed, ako schudnúť, ale len zraniť seba, večer padol, takže zmietla všetky výrobky sú v chladničke. Z toho som si uvedomil, že nemôžete vzdať jedál - môžete robiť to horšie "

Zhanna, 23 rokov:

"Zvyčajne som jesť raňajkách kašu, na obed som radšej šaláty a mäso, ale večera obmedziť pohár kefíru. Takže som stratil 10 kíl za mesiac, a zdá sa mi, že to prispelo k nedostatku správnej výživy a večeru "

Galina, 30 rokov:

"Ak nemôžete jesť obed - Cítim únavu. Zistil som, alternatívne: miesto desiatu jedlo ovocie, pretože môžu nosiť so sebou po celý deň, večer som jesť ľahký šalát, ale musel som s raňajkami je najviac prospešný: obilnín, ovocia, čaj a sendvič "

Delež v družabnih omrežjih:

Podobno